1pc Stir Blade Mixer Impeller for Lab Stirrer - Three-Blade Devise, 150mm Diameter, 16mm Inner Hole, Model XS-ZD-150-16
★★★★★ 4.8 68 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by skinstudiobyv.ca
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Model: XS-ZD-150-16 Material: 304 stainless steelBushing height H: 15 mm/Blade length L: 65 mm/Blade thickness T: 3.0 mmTop wire size M: M8/Outer diameter D: 150 mm/Inner diameter d: 16 mmSleeve thickness C: 7.0 mm/Max. blade widest W: 21 mmNote:This blade doesn't include stir rod,Thank you.Model Number : XS-ZD-150-16Origin : Mainland ChinaClassification : Laboratory ClampMaterial : 304 Stainless steelDiameter : 150 mmInner hole diameter : 16 mmBlade length : 65 mmBlade thickness : 3 mmPackage : 1 pcs
  • Three-blade devise with a diameter of 150mm and inner hole diameter of 16mm, optimized for efficient mixing and stirring.
  • Blade length of 65mm and thickness of 3mm provides excellent performance in various mixing applications.
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer ZQAOGIHN
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
68 ratings | 28 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (59)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (7)