American Sound Connection ASC JW2X10-074DR-BS Compatible with Jeep Wrangler Unlimited 2007-2018 (4 Door) Custom Dual 10" Sub Box
★★★★★ 4.8 121 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by skinstudiobyv.ca
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • DIMENSIONS: Width 49-1/2" x Height 13-1/2" x Top Depth 11" x Bottom Depth 12-1/4"
  • ADDITIONAL ITEM SPECS: Mounting Depth of 8.5" making it compatible with the majority of 10" subwoofer and a total Air Space of 1.0 Cubic Feet for increased output
Item Weight 42.9 pounds
Chassis Size Custom fit
Item model number JW2X10-074DR-BS
Product Dimensions 50 x 14 x 13 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
121 ratings | 50 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (105)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (12)