Generic Hexagon Output Shaft (Cylinder-Hexagon), Model: H10-D15-L35, Installation Shaft Diameter: 15mm, Effective Shaft Length: 35mm, Key Width: 6mm,2pcs/lot.
★★★★★ 4.8 147 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by skinstudiobyv.ca
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Model: H10-D15-L35 Mounting shaft diameter: 15mm Total length: 54mm Effective axis length: 35mm Key width: 6mm Material: alloy steel Quantity: 2pcs/lot
  • Hexagon output shaft (cylinder-hexagon), model: H10-D15-L35, installation shaft diameter: 15mm, effective shaft length: 35mm, key width: 6mm,2pcs/lot.
Item Weight 14.1 ounces
Manufacturer Shang Hai
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
147 ratings | 60 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (128)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (15)